Раніше з настанням холодів військові переходили на зимову форму, деякі елементи якої складались із вовняних речей. Натуральна вовна — це хороший утеплювач, але не тоді, коли потрібно швидко міняти позиції, бігти чи повзти зі значним вантажем та виконувати інші активні дії. Коли людина швидко рухається, вона пітніє, а вовняна кофта або светр швидко вбирають вологу. Невдовзі в такому вологому одязі стає дуже некомфортно й суттєво зростає ризик переохолодження.
Так було до появи синтетичного матеріалу флісу. Його переваги перед вовною та іншими утеплювачами високо оцінили армійці, тому флісові кофти, куртки та інший одяг швидко стали обов’язковою частиною зимової військової форми.
Переваги, особливості та різновиди флісу
Фліс — це штучна тканина, синтезована з волокон поліефіру. Вона з’явилась у 1980-х роках, коли один із відомих американських виробників презентував нову колекцію спортивного одягу. Завдяки чудовим експлуатаційним якостям тканину незабаром почали використовувати для виготовлення найрізноманітнішого одягу — від шапок і шарфів до елементів військової форми, спортивного і туристичного одягу.
За щільністю розрізняють п’ять видів матеріалу:
-
Мікрофліс. Це найтонша тканина щільністю до 100 г/м². З неї шиють піжами та дитячий одяг.
-
Полар (100–180 г/м²). Підходить для виготовлення термобілизни (зокрема для військових), також використовується як підкладка до верхнього одягу.
-
Тканина середньої щільності (200 г/м²). Вона підходить для виготовлення шапок, шкарпеток, рукавиць, шарфів та іншого повсякденного одягу.
-
Щільний фліс (260–350 г/м²). Це ідеальний матеріал для виготовлення кофтин і теплих комбінезонів. Якщо потрібно
купити флісову кофту ЗСУ, вибирайте вироби саме із такою щільністю тканини.
-
Максі (400–600 гр/м²). З нього виробляють куртки, а також спеціалізоване екіпірування для альпіністів, лижників, сноубордистів.
Головне, за що цінується фліс, — здатність зберігати тепло, легкість, комфортність під час носіння та швидке відведення вологи. А ще тканина не мнеться, витримує багато циклів прання, дуже швидко сохне і не потребує прасування.
Щоб якісно утеплитись, більше не потрібно вдягати вовняні светри та інші теплі речі. Достатньо
купити тактичну флісову кофту, у якій буде комфортно не тільки осінніми прохолодними ночами, а й навіть у суворі зимові місяці.
Флісовий одяг популярний не тільки у військових, а й у туристів, мисливців, рибалок і людей, які активно відпочивають у холодну пору року.
Флісова військова кофта: чому вона така популярна?
На відміну від одягу для цивільних, кофти з флісу для військових мають кілька важливих переваг:
-
Спеціальний крій із великою кількістю кишень.
-
Наявність місць для кріплення шевронів і різних знаків відмінності.
-
Немає швів на плечах і спині (завдяки цьому одяг не натирає шкіру під плитоноскою чи рюкзаком).
-
Тонкість і легкість. Одяг не обмежує рухливість, а також підходить для носіння під будь-яким сучасним бронежилетом.
-
Великий модельний ряд. Є кофти для чоловіків (із широкими плечима), для жінок (приталені) та унісекс (універсальний крій), що дає змогу вибрати оптимальний варіант не тільки за розміром, а й фігурою.
Якщо скласти разом перелічені властивості військових кофт і ключові переваги флісу (швидко сохне, добре відводить вологу, довго зберігає зовнішній вигляд, стійкий до зношування), стає зрозуміло, чому такий одяг дуже популярний серед військових багатьох країн світу.
Якщо потрібно купити військову фліску ЗСУ, звертайте увагу не тільки на крій, зовнішній вигляд і щільність тканини, а й на виробника. Відомі компанії дбають про своє добре ім’я, тому завжди пропонують товари високої якості.